Chráněné bydlení individuální

Vytisknout

pikto-objekt

Popis služby

Služba je poskytována v budově č. p. 178 a č. p. 167 v Domově Maxov. Mezi uživateli služby známé pod označením Výbor a Portus a v nedalekém Jablonci nad Nisou v panelovém domě na Žižkově Vrchu.

vybor

 

 Budova č. p. 178

V budově se nacházejí celkem 4 bytové jednotky. Objekt má kapacitu pro 7 osob. Součástí každé jednotky je i kuchyň a sanitárním zařízením.

vybor

 

 Budova č. p. 167

V bytové jednotce žije 1 uživatel služby a k dispozici je mu kromě WC, koupelny, kuchyně s jídelnou a dvou pokojů, které jsou součástí bytu i zahrada přiléhající k domu.

vybor

 

Byt v panelovém domu v Jablonci nad Nisou, Skřivánčí č.p. 61

V bytové jednotce se nacházejí dva jednolůžkové pokoje. Dále je součástí bytu koupelna, WC a kuchyň. 50 m od domu staví autobus MHD, který umožňuje obyvatelům přepravu do centra, nedalekého obchodního střediska, nebo na další spoje. 50 m od domu je samoobsluha, ve vzdálenosti 3 m pak restaurace a pizzerie. Byt je umístěn v klidné lokalitě nedaleko přírodního areálu i městského centra.

 

Nábytek, kterým je standardně vybaven osobní pokoj každého uživatele služby.

 

pikto-objekt

Aktivity obyvatel

Uživatelé služby poznávají s podporou asistenta návaznost na další služby mimo Domov Maxov.

Podporu a pomoc s běžnými denními činnostmi v rámci individuálního bydlení zajišťuje pracovník v přímé péči. V rámci poskytované podpory si uživatel služby osvojuje větší samostatnost a seznamuje se s dalšími službami mimo Domov Maxov. Snahou asistentů je postupným snižováním závislosti na službě a na druhé osobě vzbudit u uživatele služby potřebu odejít v budoucnu do vlastního bytu (podnájmu) ve městě. Zároveň si v rámci služby uživatelé osvojují dovednosti s chodem domácnosti, přípravou stravy, samostatným cestováním (do města, k lékaři, za zaměstnáním atd.), nakupováním, obsluhou domácích elektrospotřebičů, nakládáním s financemi, plánováním aktivit atd. Dopoledne uživatelé služby docházejí do zaměstnání, odpoledne tráví svůj volný čas cestováním do města, relaxací na zahradě, která je u objektu , poslechem hudby čtením, sledováním televize a jinými aktivitami.

     
     

 

pikto-objekt

Kontakt

Telefon kancelář služby Chráněné bydlení:       481 350 468
Sociální pracovník:                                       481 350 413
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Domov Maxov 2016